top of page

ЧОРНОГІРСЬКИЙ ХРЕБЕТ

 

         Чорногірський хребет, безперечно, вважається одним з наймальовничіших, найкрасивіших і найвищих масивів Українських Карпат і, як відомо, належить до території Карпатського біосферного заповідника. Чорногора – це приблизно 40 кілометрів високогірних стежок, що з'єднують гірські масиви з широкими полонинами, скелями та зарослями високогірної альпійки. І, мабуть, найсолодші ягоди брусниці й найяскравіші килими рододендронів можна побачити саме тут, на схилах гір, ближче до неба. Тож якщо вам ну дуже не вистачає в повсякденні незабутніх вражень і позитивних емоцій, хочеться відкрити для себе нові горизонти, відчути себе справжнім мандрівником з великим наплічником за спиною та насолодитись нічними посиденьками з горнятком чаю біля вогню - цей маршрут стане найцікавішою пригодою, яку ви обов'язково захочете повторити ще не раз!

DSC_8570.jpg

 

Періоди проведення: 

16-20 липня

12-16 серпня


Кількість осіб в групі: до 12
Вартість:  3600₴

Маршрут: Лазещина - Козьмещик - підніжжя Петроса - гора Петрос - гора Говерла -  гора Брескул - гора Пожижевська - гора Данциж - гора Туркул - озеро Несамовите - гора Ребра - гора Гутин Томнатик - озеро Бребенескул - гора Шпиці -  Завоєля

ДЕНЬ 1: КОЗЬМЕЩИК

       

О 10:00 збір групи на Залізничному вокзалі Івано-Франківська. Замовленим транспортом здійснюємо переїзд до села Лазещина, звідки вирушимо в напрямку Козьмещика. Місце розташування для першої ночівлі плануємо біля підніжжя гори Петрос. Розбиваємо кемпінг, готуємось до вечері й організовуємо вечірнє чаювання біля вогню для кращого знайомства з усіма учасниками групи (6,3 км)

DSC_6254.jpg
DSC_8422.jpg

ДЕНЬ 2: ПЕТРОС

       

Вранці, після сніданку та збору всіх учасників групи здійснюємо сходження (без рюкзаків) на гору Петрос. На вершині милуємося панорамою Чорногірського хребта з його найвищою вершиною - Говерлою, що знаходиться зовсім поруч. Робимо фото та обідній перекус. Достатньо насолодившись перебуванням вище хмар, повертаємось до місця ночівлі, збираємо намети й рухаємось в напрямку перемички між Петросом та Говерлою, де зупинимось на наступну ночівлю (6,6 км)

DSC_6126.jpg
DSC_8614.jpg

ДЕНЬ 3: ГОВЕРЛА - ОЗЕРО БРЕБЕНЕСКУЛ

 

Основний день мандрівки, що передбачає сходження на найвищу вершину Чорногірського хребта і всієї України - гору Говерла, а також відвідування двох високогірних озер українських Карпат - Несамовитого та Бребенескул. Після підйому на Говерлу пройдемось хребтом через вершини Брескул, Пожижевська, Данциж, Туркул та спустимось на короткий відпочинок до озера Несамовите. Робимо невеличкий привал, фотографуємось і рухаємось далі. Підіймаємось на вершину Ребра, а за сприятливих погодних умов, здійснюємо ще один радіальний вихід на двохтисячник - Гутин Томнатик. Звідси рухаємось на берег озера Бребенескул, де буде місце нашої наступної ночівлі (13,5 км)

DSC_9044.jpg
DSC_1160.jpg

ДЕНЬ 4: БРЕБЕНЕСКУЛ та ШПИЦІ

 

Після сніданку та зборів підіймаємось на г. Бребенескул та йдемо на одне з наймальовничіх місь в Карпатах - гору Шпиці. Звідси спускаємось з хребта та заночуємо в лісі, в районі вершини Мала Маришевська. Розбиваємо табір, відпочиваємо, вечеряємо і насолоджуємось вечірніми посиденьками біля вогню (12 км)

DSC_8457.jpg
mountain-spring-panorama-with-blooming-rhododendron-rue-flowers-patches-snow-blue-cloudy-s

ДЕНЬ 5: ЗАВОЄЛЯ

 

Вранці, після останньої ночівлі спускаємось до грунтової дороги що веде на Заросляк та вздовж гірської річки Прут рухаємось до КПП в присілок Завоєля, звідки замовленим транспортом вирушаємо в Івано-Франківськ.  Орієнтовний час прибуття до Залізничного вокзалу - 16:00 

DSC_8294.jpg
DSC_8542.jpg

ВАЖЛИВО:

 

В маршруті можливі зміни з ініціативи керівника групи в залежності від погодних умов чи інших несприятливих факторів

Місце в групі гарантується після внесення Вами застави в розмірі 1500₴. В разі відмови від мандрівки передоплата не зберігається!


З переліком необхідних речей ви можете ознайомитись за посиланням

 

Просимо зважати на особистий стан здоров’я. З протипоказаннями для подорожі ви можете ознайомитись на сторінці
 

У ВАРТІСТЬ ВКЛЮЧЕНО:

 

- триразове харчування на маршруті (сніданок та вечерю готуємо на вогні, обід – бутербродний перекус + шоколад, сухофркути і т.п.)
- вхід у заповідник
- газовий пальник та кухонне спорядження
- робота та супровід інструктора протягом всього походу
- групова аптечка

У ВАРТІСТЬ НЕ ВКЛЮЧЕНО:

 

- проїзд з Івано-Франківська до початку маршруту та назад (орієнтовно 600 грн, в залежності від кількості осіб в групі). Для зручності організовуємо транспорт місцевих перевізників
- особисті витрати (сувеніри і т.п.)

 

bottom of page